Zarządzanie najmem nieruchomości lokalowych

W swej dotychczasowej pracy zawodowej powtarzałem i nadal powtarzam, że wynajem nieruchomości w naszym kraju niesie za sobą duży stopień ryzyka, który w miarę możliwości i doświadczenia, należy zminimalizować niemal do zera. Czasy, w których przyszło nam funkcjonować na rynku, nie należą do najłatwiejszych. Każdy, a przynajmniej większość z naszych Klientów, chce wynająć nieruchomość szybko - najogólniej rzecz ujmując z powodów ekonomicznych i jest to dla nas zrozumiałe, ale…

Czynimy wszystko aby zainteresować rynek ofertą, którą się zajmujemy jednak czasem, ze względu na specyfikę oferowanej nieruchomości, trzeba nieco dłużej nad nią popracować. W takich przypadkach stres wynajmującego, związany z wydłużającym się okresem oferowania, wzrasta, a gdy tylko na horyzoncie pojawi się osoba, która wyrazi zainteresowanie ofertą najmu, Klientowi załącza się, jak my to nazywamy, "destrukcja decyzyjna". Ów Klient jest skłonny wynająć, często dorobek swojego życia, bez najmniejszego zająknięcia, byle uzyskać swój pierwszy czynsz, kaucję, by mieć najemcę.

Doradzam Tobie uwagę, bo o wiele ważniejsze od samego wynajęcia nieruchomości, jest ukierunkowanie procedury wynajmu na znalezienie "właściwego" najemcy. Co z tego, że wynajmiemy mieszkanie/dom, gdy okaże się za "X" czasu, że nieruchomość jest zdewastowana, że najemca nie płaci, że media są zadłużone, a co najgorsze, najemca nie zamierza zwolnić lokalu! Ten czynsz, który się otrzymało  okaże się wówczas kroplą w morzu potrzeb zniwelowania szkód, które wyrządził nieuczciwy najemca. Czasem po prostu lepiej nie wynająć w ogóle niż wynająć źle.

Zarządzanie najmem nieruchomości lokalowych, to nowa usługa, która dopiero wchodzi na polski rynek. Polega ona właśnie na tym aby ryzyko związane z wynajęciem nieruchomości sprowadzić do minimum. W tym celu oferujemy poniższe czynności:

  • optymalizacja doboru najemcy,
  • sporządzenie umowy najmu,
  • wydanie nieruchomości,
  • utrzymywanie stałego, pozytywnego kontaktu z najemcą,
  • weryfikacja stanu technicznego lokalu w trakcie wynajmu,
  • kontrola stanu zużycia mediów,
  • działania marketingowe mające na celu "zatrzymania" rzetelnego najemcy w lokalu,
  • działania marketingowe mające na celu pozyskania nowego najemcy,
  • przejęcie nieruchomości,
  • wydawanie certyfikatów "Rzetelnego Najemcy".

Ofertę kierujemy przede wszystkim do tej grupy naszych Klientów, którzy z różnych przyczyn losowych nie mają możliwości osobistego zajęcia sie swoją nieruchomością. To oferta dla osób, które na co dzień żyją poza granicami Polski, województwa, miasta w którym znajduje się wynajęte lokum. My określimy dla Ciebie rynkową wartość najmu nieruchomości, my przeprowadzimy czynności pośrednictwa wynajmu, my dokonamy selekcji najemcy, to my będziemy czuwać nad poprawną realizacją treści umowy najmu. Ty masz tylko dwa zadania: zgłosić się do naszego biura z chęcią skorzystania z powyższej usługi i cieszyć się z korzyści finansowych najmu swego lokalu!

Serdecznie zapraszamy!